3 טיפים לבניית תפריט מזין ובריא

כל אחד מאתנו מוצא את עצמו בשל זה או אחר של החיים, תר אחר טיפים והצעות ייעול שיאפשרו לו לבנות תפריט בריא ומזין שיביא לאורח חיים בריא. מצאנו את עצמנו לאחרונה תרים אחר טיפים כאלו לאחר שהבנו שאנחנו צריכים להביא לשינוי מהותי בהרגלי הצריכה שלנו. שוחחנו עם מומחים שיודעים דבר או שניים בנושא ולאחר מכן, חזרנו עם 3 הטיפים שיאפשרו לנו וגם לכם לבנות את התפריט המאוזן והבריא שיחזיק מעמד לזמן ממושך. הישארו אתנו ותגלו מהם הטיפים שעשויים לשנות לכם את החיים.

 

הטיפ ה – 1 לבניית תפריט בריא ומזין: להפסיק לצרוך מוצרים “פשוטים”

אם אתם רוצים להביא לשינוי מהותי תוך רגע, אתם צריכים להחליט שהגיע הזמן להניח בצד את כל המוצרים עם הפחמימות והסוכרים הפשוטים. כן, כן, שמעתם נכון. זה הזמן להעביר לשקית הזבל שלכם את הפריטים הבאים:

  • קמח לבן
  • פסטה, אורז ומוצרים נוספים שאינם “מלאים”
  • סוכר לבן
  • מוצרים שיש בהם סוכר לבן
  • מוצרים תעשייתיים (שניצל קפוא וכו’)

השלב הראשון עשוי להיות מורכב בהתחלה, אבל ברגע שמיישמים אותו, ההרגשה הופכת להיות טובה ובטוחה.

בניית מזין

הטיפ ה – 2 לבניית תפריט בריא ומזין: ליצור קשר עם תזונאי מומחה

אתם יכולים להרכיב לעצמכם תפריט לבד, אבל ההמלצה שלנו היא להתחיל קודם כל משיחה עם תזונאי מומחה שייתן לכם את הכלים הבסיסיים. שכן, הוא יקשיב לצורך שלכם, לתחושות שהגוף שלכם משדר והוא יוכל להתאים לכם את התפריט שיהיה נכון עבורכם מכל הבחינות. אם תרצו להתקשר לתזונאי מומחה, כדאי שתדעו כי עליכם תחילה לברר פרטים אודותיו. שכן, אתם צריכים להיות בטוחים כי מדובר בתזונאי מומלץ.

 

איך בוחרים תזונאי מומלץ?

רגע לפני שנעבור אל הטיפ ה – 3, אנו רוצים לציין בפניכם את הטיפ החשוב ביותר – בחירה של תזונאי מומלץ. ההמלצה שלנו היא להיכנס אל הרשת ולשאול גולשים שהסתייעו בעבר בתזונאי. אפשר להיכנס לקבוצות שיש בהם גולשים שאתם סומכים על דעתם. שכן, עליכם לדעת שמדובר באנשים שמציגים בפניכם מידע מהימן. רק לאחר שתקבלו הפניה אל תזונאי מומחה, תוכלו להמשיך אל הטיפ ה – 3 שיוביל אתכם אל עבר התפריט המאוזן והבריא.

בניית מזין

הטיפ ה – 3 לבניית תפריט בריא ומזין: להציג את הקושי שלכם

כשאתם בונים את התפריט יחד עם התזונאי, תרגישו בנוח להציג את הקשיים שעולים. אם אתם מתקשים שלא לצרוך פחמימות ריקות או סוכרים, תניחו את הכול על השולחן. שכן, כך, תוכלו לקבל חלופות שיספקו את הצורך בתור התחלה.

 

לסיום

עד כאן המדריך המקיף שהציג בפניכם את 3 הטיפים לבנייה של תפריט מזין ובריא. כעת, יש בידיכם את כל המידע, כך שעליכם רק ליישם אותו ולהתחיל בצריכה נכונה. נאחל לכם שיהיה בהצלחה ושתדעו רק תפריט בריאות מעכשיו.

בניית מזין