מהי תביעת סיעוד

הבריאות שלנו היא מעל הכול והחשש מפני פגיעה אפשרית, במיוחד כזו שתגביל את הפעילות העצמאית שלנו ותהפוך אותנו לסיעודיים ונטל על בני המשפחה, הביא אנשים רבים לדאוג לעתידם הבריאותי והכלכלי ולרכוש ביטוחים סיעודיים, בגינם ניתן יהיה להגיש תביעת סיעוד בעת קרות המקרה הביטוחי

 

לחשוב על העתיד כבר היום

שגרת החיים העמוסה שלנו לא תמיד מאפשרת לנו לחשוב בצורה מסודרת על העתיד שלנו, כאשר על אף שהתרגלנו להתייחס אל הגוף שלנו כמו אל מכונה שעובדת היטב, הרי שעם השנים החולפות הגוף שלנו כבר אינו מתפקד כמו בעבר.

כדי למנוע מצבים כאלו, בהם התפקוד העצמאי שלנו נפגע, מצבים אשר דרך אגב אינם שייכים לבני הגיל השלישי בלבד, אנשים רבים רוכשים מבעוד מועד כיסויים ביטוחיים שונים, ביניהם ביטוחי סיעוד, אשר תמורת תשלום פרמיה חודשית, ישתתפו בהוצאות הנלוות לטיפול ו/או האשפוז.

 

מהו ביטוח סיעודי?

כשאדם מבוגר או צעיר, מגיע למצב סיעודי, הרי שתפקודו העצמאי נפגע והוא נאלץ להסתייע בבני המשפחה ולעיתים גם להזדקק לטיפולים שיקומיים. כדי לשמור על איכות חיים מיטבית גם במצב כזה, הן מבחינה בריאותית והן מבחינה כלכלית, אנשים רבים רוכשים ביטוח סיעודי, אשר יסייע במימון ההוצאות הנדרשות.

בישראל, ניתן לרכוש את הביטוח הסיעודי דרך 3 גופים עיקריים: מוסדות המדינה (המוסד לביטוח לאומי, משרד הרווחה או משרד הבריאות), קופות החולים וחברות הביטוח הפרטיות, המציעות כיסויים נרחבים ומקיפים יותר.

 

תביעת סיעוד

בכל מקרה בו רכשתם פוליסת סיעוד, הרי שבעת קרות המקרה הביטוחי, תוכלו להגיש תביעת סיעוד לקבלת התגמולים הנקובים בפוליסה. אחד הדברים שחשובים לדעת על תביעות סיעוד הוא שבמידה וקיימות לכם מספר פוליסות, הרי שניתן לתבוע כל אחת באופן נפרד.

לפני שמגישים תביעת סיעוד בגין מקרה סיעודי, חשוב לבדוק היטב את תנאי הפוליסה, הן בכדי להבין האם המקרה שלנו עומד בקריטריונים וההגדרות העונות על מצב סיעודי והן בכדי להבין את גובה התגמולים המגיעים לנו, אותם ניתן לקבל באמצעות החזר חודשי קבוע (נקרא גם שיפוי) או באמצעות החזר הוצאות הסיעוד בפועל.

 

כיצד עורך דין יכול לסייע לי?

חשוב להבין כי על אף תשלום הפרמיה החודשית הקבועה, חברות הביטוח אינן ממהרות לשלם את התביעה. כך, חוסר בקיאות בתנאי הפוליסה, לרבות הגשת התביעה באופן לקוי ו/או חסר, עלולים להביא פעמים רבות לסחבת מיותרת בתהליך הזכאות לפיצויים ואף לדחייה מוחלטת של התביעה.

לפיכך, הגשת תביעה עם עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום, תאפשר לכם לוודא באופן מוחלט את התנאים הנקובים בפוליסה וכן את זכאותכם לתגמול, לרבות ליווי מלא של התהליך, החל מהגשת התביעה עצמה ועד לקבלת הפיצויים המגיעים לכם, לרבות ערעור במקרה של דחייה.

 

אל תוותרו על המגיע לכם

בסופו של דבר, מקרה סיעודי מלווה בהוצאות כלכליות מרובות, המביאות אנשים רבים לרכוש ביטוחי סיעוד שונים, דרך מוסדות המדינה, קופות החולים או ביטוחים פרטיים, כאשר בכל שלב בו תרצו לממש את זכאותכם, תצטרכו להגיש תביעת סיעוד, אותה מומלץ להגיש עם עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום.

תביעת סיעוד